top of page

Potencijale Baranje počeli smo razvijati, nastavit ćemo i iduće četiri godine

Dvorci su naša autentična turistička ponuda kroz arhitekturu i povijesnu baštinu kao jedna od najboljih ponuda u turizmu, rekao je jučer nositelj liste HDZ-a za IV. Izbornu jedinicu Ivan Anušić. Kandidati HDZ-a jučer su obilazili Baranju, a prvo su se s članovima i simpatizerima susreli u Bilju ispred dvorca Eugena Savojskog. Riječ je o još uvijek derutnom dvorcu koji je odnedavno u vlasništvu općine Bilje i Osječko-baranjske županije.

- Općina i Županija su inicirali revitalizaciju ovog dvorca, a Republika hrvatska je kao prvi korak prema tom cilju na njih prenijela vlasništvo. U tijeku je priprema izrade studijske i projektno-tehničke dokumentacije za revitalizaciju i obnovu dvorca i dodavanje novih turističkih sadržaja koji će polazišnoj turističkoj točki u Baranji, a to je Bilje, dati dodatnu vrijednost – pojasnila je Nataša Tramišak, kandidatkinja na HDZ-ovoj listi.Revitalizacija dvorca Eugena Savojskog još je jedan primjer dobre suradnje svih razina vlasti te prepoznavanja lokalnih inicijativa od strane aktualne Vlade. Zadrži li se taj kontinuitet i u iduće četiri godine, brojni će započeti projekti biti i uspješno dovršeni.Kandidati su obišli i novo turističko pristanište Sakadaš u Parku prirode Kopački rit, investiciju vrijednu više od 11 milijuna kuna. - Kopački rit je biser naše županije i istočne Hrvatske, naš pravi i najprepoznatljiviji brend. Znamo da ljudi trebaju živjeti sukladno s prirodom, a nigdje nema ljepšeg primjera za to od Kopačkog rita, gdje se sva njegova raznolikost i netaknuta priroda mogu iskoristiti za promociju i razvoj kontinentalnog turizma i cijele županije i zato poseban naglasak stavljamo na ulaganja u turističku infrastrukturu ovog područja – poručio je nosite liste Anušić.Sakralni turizam također dobiva sve više na značaju, a jedino baranjsko marijansko svetište Gospe Lurdske 15. kolovoza posjeti nekoliko tisuća hodočasnika. Upravo je u prirodi, u blizini svetišta održano druženje članova i simpatizera HDZ-a iz Popovca s kandidatima s naše liste. Posjet Baranji jučer je završio na najljepšoj plaži u Baranji, kako kaže načelnik Općine Draž i kandidat na HDZ-ovoj listi Stipan Šašlin.- Ulaganja u ovu plažu dokaz su kako se u sinergiji države, županije i lokalne vlasti može puno napraviti za stanovništvo i ovaj kraj. U planu nam je i nabavka elektrobroda kojima bi povezali i plažu u Topolju, kako bi širili svoju turističku ponudu – rekao je Šašlin.- Baranja ima nevjerojatan potencijal, poljoprivredni i proizvođački, ali ima i vrlo izražen, a još uvijek nedovoljno razvijen potencijal turizma. Upravo na tome radimo tijekom proteklih godina i rezultati se vide. Nastavit ćemo kroz Projekt Slavonija, Baranja i Srijem razvijati Baranju, kao i druge krajeve naše županije i istoka Hrvatske – zaključio je Anušić.O ulaganjima kroz projekt Slavonija, Baranja i Srijem govorio je i ministar Marko Pavić, koji s ponosom ističe kandidaturu na predstojećim izborima baš u ovoj, IV. Izbornoj jedinici. - Stavili smo velika europska sredstva na raspolaganje, 12,5 milijardi kuna, a naš je projekt prepoznat i pohvaljen i u Bruxellesu. U iduće četiri godine ćemo kroz Projekt Slavonija, Baranja i Srijem stvoriti preduvjete za nova radna mjesta kako bi ljudi ostali na svojoj zemlji, ovdje u Baranji- poručio je Pavić.


Comments


bottom of page