U Slavonskom Brodu obilježen Dan sjećanja na ubijenu i stradalu djecu u Domovinskom ratu
- May 4
- 1 min read

U Slavonskom Brodu obilježen je Dan sjećanja na ubijenu i stradalu djecu u Domovinskom ratu, jedno od najtužnijih obilježavanja i jedna od najdubljih rana hrvatskog naroda.
Potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske i ministar obrane Ivan Anušić sudjelovao je na komemoraciji posvećenoj djeci koja su izgubila život tijekom Domovinskog rata, odajući počast nevinim žrtvama i njihovim obiteljima.
Tijekom Domovinskog rata u Hrvatskoj je ubijeno 402 djece, što svjedoči o razmjerima stradanja i brutalnosti velikosrpske agresije na Republiku Hrvatsku. Djeca su stradavala na igralištima, u bolnicama i vrtićima, što dodatno naglašava težinu počinjenih zločina.
Tom je prigodom Ivan Anušić istaknuo:
„U Slavonskom Brodu obilježavamo Dan sjećanja na ubijenu i stradalu djecu u Domovinskom ratu, jednoj od najtužnijih obljetnica i jednoj od najvećih rana hrvatskog naroda. Tijekom Domovinskog rata ubijeno je 402 djece. Djeca nisu stradavala u unakrsnoj vatri, nego su bila mete na igralištima, u bolnicama i vrtićima, što svjedoči o razmjerima zločina nad hrvatskim narodom. Njihova prekinuta djetinjstva trajno nas obvezuju da čuvamo istinu, njegujemo sjećanje i nikada ne dopustimo zaborav.“
FOTO: MORH












Comments